Je to škola našeho Hynečka a pana ředitele znám osobně . V této době kdy je společnost rozdělena na dva jakési tábory a vedou spolu pomyslnou válku o tom kde je pravda a každý má na to svůj úhel pohledu .Tím já se tu nechci rozepisovat . Chci jen vyjádřit podporu panu řediteli Semeckému . Ve škole zná pan ředitel každičkého žáka jménem . Každé ráno stojí na chodbě pod schody a vítá je . Každý k němu přichází s podáním ruky a on mu povídá : dobré ráno Hynku , dobré ráno Magdo atd. Není to pro něj jen práce a dát dětem vzdělání . Snaží se by škola byla půdou pro jejich přirozený rozvoj . Učitel je zde nejen vzorem , ale i inspirací . Waldorf je založen na respektu k vývojové psychologii. A pan ředitel je na svém místě.
Jaký ředitel zná všechny své žáky jmény ? Udělá si každé ráno čas , by je všechny přivítal k novému dni . Na konci ledna se stala v naší škole tragická událost .Jedna z maminek spadla na náledí s autem do náhonu a utonula . Partner s dětmi a hospodářstvím se ocitli během pár chvil bez ní a s obrovskou bolestína dně . Náš pan ředitel svolal učitelské kolegium a v rodině se střídali učitelé a pomáhali s dětmi, vařili starali se , dokud partner neměl větší síly. Položte si otázku . Pan ředitel je takto lidsky založený . Děti jezdí autobusem v roušce , pak sedí mnohdy i šest , sedm hodin v roušce ...v družině v roušce a zpět opět v roušce .Mnohdy se dostanou zpět domu , kde mohou odložit roušku až pozdně odpoledne . Nebudu se tu vyjadřovat , jak je důležitá imunita u dítěte , jak se buduje atd . Každý kdo má zdravý rozum ví a nemusí mít pro to lékařské vzdělání , že toto imunitě neprospívá ba ji ničí a oni se stávají více náchylní . Mohla bych se tu rozepisopvat do nekonečna , ale myslím že to vše je v nás . Ten kdo chce hledá způsob , ten kdo nechce hledá důvod .
Já a i moje rodina stojíme za panem ředitelem a rozhodně ho podpoříme zítra 19.4 . Od tří hodin odpoledne na Ostrově( rozsáhlý městský přírodní park)) v Semilech . Je mi každopádně jasné , že on šel do toho s tím , že následky pro něj budou takové , že bude odvolán . Ale i přesto pro něj byla důležitější víra v naše děti v jeho samém , to co cítí a v co věří , svému vnitřnímu hlasu . Pro mě on je VYŠŠÍ PRINCIP . V komentáři je odkaz na petici , kdo budete chtít , podepište .Zabere to minutku . Ti co nechcete a máte jinou pravdu , svůj úhel pohledu prosím nekomentujte , já tu nechci zavádět nějaké nesnášenlivé diskuzi , které stejně nikam nevedou . A použila bych na závěr jeho slova . S láskou , vírou a nadějí Pavlína